اطلاع رسانی در زمینه ازن تراپی

اطلاع رسانی در زمینه ازن تراپی

از آنجا که خواص درمانی ازن و ازون درمانی در جامعه ی ما بنوعی جدید محسوب میشود برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی در زمینه ازن تراپی به عموم مردم  از الزامات اولیه محسوب میشود، در پی تلاش در این زمینه برنامه ریزی ها و زمانبندیها به اطلاع عزیزان خواهد رسید.

شایان ذکر است که ازن تراپی به عنوان یک روش درمانی مکمل در کنار درمانهای اصلی بکار می‌رود و تاکنون نتایج موثری داشته است .  یکی از مهمترین خواص ازن تراپی ،خاصیت میکروب کشی است . دیگر خاصیت مهم آن تحریک سیستم ایمنی بدن است که با این کار بدن بطور ذاتی قادر خواهد شد علیه میکروارگانیزم ها فعالیت کرده و قوای خود را افزایش دهد.از طرفی ازن با ورود به سلول از مسیرهای سلولی، باعث می‌شود انرژی در دسترس سلول قرار گرفته وسلولهایی که در حال نابودی هستند را فعال کند. این گاز با فعالیت خود از مرگ سلولی نیز جلوگیری می‌کند که به این عمل جوانسازی و پیشگیری از روند پیری با ازن درمانی می گویند.

از دیگر  اثرات ازن تراپی ،جمع آوری فلزات سنگین و ممانعت از تأثیر مخرب آنها بر بدن است ودر آخر اینکه ازن جریان خون را افزایش داده و مانع از بسته شدن عروق می‌شود.همچنین از ازن تراپی برای درمان دردهای حاد و مزمن با ازن تراپی مثل درد مفاصل و دیسک کمر و ارتروز زانو استفاده می شود.

ناگفته های ازن تراپی

در جهت اطلاع رسانی در زمینه ازن تراپی باید گفت، چنانچه این عمل توسط پزشک ماهر انجام شود، ساده و بی‌خطر خواهد بود. بخش مشکل این فرایند قرار دادن سوزن داخل دیسک است که اجراکننده برای انجام آن باید آموزش لازم را دیده باشد. برای بیمار، کل فرایند شبیه تزریق است؛ اما برای پزشک، معادل جراحی دیسک آسیب‌شناختی است.

هزینه‌ی درمان با ازن‌تراپی ممکن است به موقعیت مکانی کلینیک و نیز تعداد جلسات درمان بستگی داشته باشد. در اکثر موارد، دوره معمول ازن  درمانی بین ۶ تا ۱۰ جلسه به طول می‌انجامد. هزینه‌ی اوزن‌تراپی پایین‌تر از برخی روش‌های درمانی است و نیازی به بستری شدن و صرف هزینه‌های بستری و مراقبت‌های کلینیکی نخواهد داشت، که این ویژگی این درمان را بسیار مقرون به صرفه و بهینه می‌سازد.

پاسخی بگذارید