جوانسازی و پیشگیری از روند پیری با ازن درمانی

جوانسازی و پیشگیری از روند پیری با ازن درمانی

یکی از کاربردهای ازن تراپی ، جوانسازی و پیشگیری از روند پیری است که با جلوگیری از ظهور علائم پیری روی پوست و بدون دخالت لوازم آرایشی و بهداشتی و عمل های جوان کننده، تنها با با افزایش سطح اکسیژن در خون ، پوست را درخشان و جوان می کند.

ازن در واقع یکی ماده ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضدویروسی است و ازن درمانی یک جایگزین مناسب و بدون عوارض جانبی سمی برای آنتی‌بیوتیک‌ها می باشد که با حذف ویروس ها، باکتری ها و دیگر آلودگی ها به درمان بسیاری از بیماری ها، به خصوص بیماری های پوستی کمک می نماید.درواقع ازن درمانی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه  ما را از ابتلا به بیماری که در نهایت نیاز به درمان آنتی‌بیوتیکی دارند، مصون می‌کند.در طول تاریخ ازن تراپی جهت درمان انواع بیماری ها مورد استفاه قرار گرفته است که اخیرا  این روش درمانی به عنوان ابزاری جهت فرایند ضد پیری به کار می رود.می توان گفت که ازن درمانی به عنوان یک روش درمانی جدید، به نجات ما آمده است تا بدون دخالت لوازم آرایشی و بهداشتی و عمل های متعدد، پوست را درخشان و جوان کنیم.

روش های جوانسازی پوست در ازن تراپی

ازن تراپی بدن را تحریک می کند تا خود را با استفاده از اکسیژن پزشکی فعال بازسازی کند.با افزایش سطح اکسیژن در خون، اکسیژن به بافت‌های کل بدن می‌رسد و علاوه بر این که باعث بهبود ظاهر پوست می‌شود، موجب تسریع روند بهبودی در بدن و سم‌زدایی خون و کبد می شود و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می نماید. این کار از طریق تزریق در ورید، رکتال  و  در سوناهای مخصوص  که در آن سر شما در بیرون از زون درمانی قرار می‌گیرد و یا حتی با استعمال موضعی روغن ازن انجام می‌شود.

روش تزریق ازن در جوانسازی و پیشگیری از روند پیری

در روش تزریق ازن مقدار کمی از خون شخص گرفته شده و ازن به شیوه ای استریل و متمرکز به آن اضافه می شود، سپس تحت نظارت متخصصان آن را مجدد به بدن تزریق می کنند.بدین ترتیب گردش خون بهبود یافته و زندگی و حیات مجدد به سلولها داده می شود.

روش سونای ازن در جوانسازی و پیشگیری از روند پیری

روش سونای ازن شامل دو فاز می باشد. در فاز اول آن در اتاقی مجهز و استریل، شخص یک ماسک اکسیژن را برای تنفس خواهد گذاشت تا از ادغام هوای داخل اتاق و هوای تنفسی که می تواند هوا را به یک ماده سمی تبدیل کند جلوگیری شود. فاز دوم سونای ازن با ماساژ همراه کرم مخصوص کامل می شود.مدن زمان استفاده از دستگاه بخار ازن برای هر نوع پوستی از معمولی تا چرب و یا پوستهای حساس متفاوت می باشد.بخار حاصل از ازن پوست شما را جوانتر و با طراوت تر خواهد کرد و با از بین بردن خطوط چین و چروک باعث خواهد شد تا پوستی لطیف، نرم و صاف داشته باشید.

روش استعمال موضعی روغن ازن در جوانسازی و پیشگیری از روند پیری

کاربرد موضعی روغن زیتون حاوی ازن ( پماد ازن ) در برخی از گونه های عفونت های پوستی (مانند زخمهای دیابتی ، سوختگی درجه دو و سه ، زخمهای مربوط به جراحی ، زخم بستر ، آبسه ها و واکنش های پوستی بعد از رادیو تراپی و برق درمانی ) می باشد.

توصیه می‌شود که اوزون تراپی در جلسات درمانی ۱۰ دقیقه‌ای انجام شود.اثربخشی ازن تراپی با توجه به تعداد جلسات، نوع پوست و سن شخص می تواند متغیر باشد.

روش مزووایت Meso white (استفاده از کرم پودر دایم)

با استفاده از روش ترکیبی کرم پودر دایم و از پلاسما ازن تراپی و به همراه استفاده مداوم از کرم های ازن دار گیاهی به مدت یک ماه می تواند پوستی روشن و شفافیت را  به فرد هدیه داد و کلیه چین و چروک ها و لک و مک صورت را از بین برد.این عمل تاثیر زیادی در جوانسازی پوست به مدت حداقل یکسل ایجاد می کند .

 

فواید ازن تراپی برای پوست

از فواید ازن تراپی برای پوست می توان به این موارد اشاره کرد:

  •  استفاده کردن از بخار ازن پوست شما را مرطوب می کند
  • ازن تراپی موجب پاکسازی و سفیدی پوست خواهد شد
  • ازن تراپی گردش خون در سراسر پوست را بهبود می بخشد
  • ازن تراپی باعث تسریع متابولیسم پوست شما می گردد
  • بخار حاصل ازن منافذ بسته و آلوده روی پوست را باز و پوست را پاکسازی می کند
  • ازن تراپی با نشانه های پیری در پوست از داخل مبارزه می کند و با پاکسازی سموم و عفونت های بدن و تحریک بازسازی سلول ها می توانید فرایند پیری پوست را به تاخیر بیاندازد.

ازن ،ضدعفونی کننده پوست

طبق مطالعات تحقیقاتی ، اثرات ضدعفونی کنندگی ازن مورد تایید است ، ازن مانند آنتی بیوتیک عمل می کند و اثرات پاک کنندگی قابل توجهی دارد. لذا ازن درمانی به عنوان یک ضد عفونی کننده برای پوست نیز بوده و باعث جوانسازی و پیشگیری از روند پیری میگردد.  ازن همانند دیگر گازهای درمانی ، می تواند با یک پرتودهی طولانی مدت اثر تخریبی داشته باشد اما در یک پرتودهی کوتاه مدت با اکسیژن و ازن و یا با استفاده از روغن ازن ، اثر سودمند در زخم های مزمن نمایان می شود.

درصورتی که بخشهای خارجی بدن در طولانی مدت در معرض ازن غلیظ قرار بگیرند مطمئناً دچار آسیب خواهند شد، اما اگر غلظت اوزون کنترل شده باشد بسیار مفید خواهد بود. این امر نقش مهم پزشک معالج در درمان به وسیله اوزون را مشخص میکند.

ازن در اواسط قرن نوزدهم کشف شد و ثابت کرد که بسیاری از اثرات درمانی، از جمله کاربرد مشترک آن به عنوان یک ضد عفونی کننده برای کشتن میکروارگانیسم ها در شرایط مختلف می باشد. از زمان کشف آن، درمان های ازنن (ازن تراپی) جهت اهداف مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. مطالعات گسترده در طول یک قرن تأثیرات درمانی، سازگاری و ایمنی خود را با اثرات جانبی کم و قابل پیشگیری در مراقبت های پزشکی تأیید کرده است. در این مقاله، سعی بر این شد خلاصه ای از برنامه های کاربردی بالینی اخیر ازن (ازن تراپی) در درمان پوست و  اثربخشی و ایمنی درمان های اوزون و همچنین چشم انداز استفاده از ازن در اختلالات مختلف پوست ارائه شود. امکان جوانسازی و پیشگیری از روند پیری تنها یکی از کاربردهای مختلف ازن درمانی می باشد که در مقالات دیگر به بررسی کاربردهای درمانی دیگر آن می پردازیم.

پاسخی بگذارید