درمان آرتروز زانو با معجزه ازن درمانی

درمان آرتروز زانو با معجزه ازن درمانی

می توان گفت واژه معجزه برای درمان آرتروز زانو با ازن درمانی ، واژه مناسبی می باشد.می خواهید بدانید چرا معجزه؟در ادامه با ما همراه باشید.

گاز ازن ، گازی بی رنگ اما بسیار موثر در علم‌پزشکی است که با خواص معجزه آسای زیاد در علم پزشکی کاربرد وسیعی در درمان دردهای مفصلی دارد.درمان آرتروز زانو با ازن درمانی ، سبک زندگی را تغییر می دهد . باعث کاهش درد در قسمت زانو ها شده و  از آسیب رساندن بیش از حد به زانو جلوگیری می کند.ازن تراپی یک روش درمانی بی خطر می باشد که نسبت به سایر روش های درمان درد مفصلی ، به سرعت باعث کاهش درد می شود .علاوه بر خاصیت ضد التهابی که دارد به جلوگیری از تخریب خرابی در قسمت غضروف نیز کمک می کند .

آرتروز زانو و درمان آن

آرتروز زانو  یا همان زانو درد این روزها تبدیل به یکی از دردهای رایج افراد بالای ۴۰ سال شده است که به سختی می توان آن را تحمل نمود و حتی جلوی انجام کارهای روزمره فرد را هم خواهد گرفت و فرد را دچار کم تحرکی می کند.از عوامل وابسته به درد زانو، بالا رفتن سن، اضافه وزن، فشار بیش از حد روی زانوها و ضعف عضلات اطراف زانو می باشد که  اگر نادیده گرفته شود به کمر منتقل می گردد.روش های مختلفی برای درمان آرتروز زانو وجود دارد از جمله مصرف مسکن ها و ضدالتهاب ها در کنار ورزش های تقویت عضلات و فیزیوتراپی ، تزریق کورتون، ژل هیالورونیک اسید ، ازن تراپی به همراه ورزش مناسب و در آرتروزهای خیلی پیشرفته عمل جراحی تعویض مفصل زانو میتواند آخر گزینه پیش رو باشد.

اما به جرات می توان گفت ازن درمانی به همراه ورزش های مناسب و تغییر سبک زندگی ، معجزه ایست برای درمان دردهای حاد و مزمن از جمله آرتروز زانو ، گردن  و کمر.

فواید تزریق گاز ازن در داخل غضروفها

  • کاهش قابل توجه درد و التهاب
  • افزایش میزان بهبودی عملکرد غضروف
  • افزایش خون رسانی و رگ سازی در ناحیه مورد نظر
  • ایجاد اثر محرک غضروف سازی بر روی غضروفها
  • عدم بروز عوارض ، طوری که اگر شخص هر روز نیز اوزون تزریق کند هیچ عارضه ای ندارد
  •  میزان هزینه درمان مقرون به صرفه در مقایسه با سایر روشهای درمانی
  • ازن با توجه به خواص ترمیمی فوق العاده ای که دارد جزو درمانهای بسیار موفقت آمیز در درمان آرتروز زانو می باشد.

 

 ازن روی مفصل زانو چه کاری انجام می هد؟

 

 ازن روی مفصل زانو چه کاری انجام می هد؟

ازن در مفصل زانو سه عمل مهم انجام می دهد که عبارتند از :

تاثیرات ضد التهابی

گاز ازن به دلیل برخورداری از خاصیت ضد التهابی فوق العاده ای که دارد موجب برطرف شدن التهاب موجود در مفاصل  زانو می شود.حال آنکه اهمیت مسئله ضد التهابی بودن ازن به این خاطر است که مفصل زانو در فرآیند بیماری آرتروز از مواد التهابی انباشته می گردد و نهایتا این التهاب منجر به تشدید روند بیماری می شود.

افزایش میزان رگ زایی در موضع درمان

ازن در مفصل زانو از طریق افزایش اکسیژن رسانی موجب افزایش رگ زایی در محل درمان می گردد.این عامل در نهایت روند ترمیم غضروف مفصل را سرعت می بخشد.

از بین بردن برخی مواد تخریب کننده از مفصل زانو

ازن ، برخی مواد تخریبی که در طول ابتلا به بیماری آرتروز در مفصل زانوی بیمار فعال شده اند را از بین برده و بدین ترتیب موجب توقف فرآیند بیماری می گردد.بنابراین امروزه ازن تراپی یکی از درمان های تاثیرگذار در درمان بیماری آرتروز زانو محسوب می شود.

شیوه انجام ازن تراپی جهت درمان آرتروز زانو

ازن مورد استفاده در پزشکی توسط دستگاه های مخصوصی تولید می گردد،این دستگاه ها معمولا کار پیچیده ای ندارند و اکسیژن را از منبع اکسیژن گرفته و به ازن با غلظت خاصی تبدیل میکند. ازن تولید شده از دستگاه گرفته شده و توسط سرنگ در شرایط استریل به مفصل زانو تزریق می گردد.

معمولا کل پروسه برای هر زانو حدوود ۱۰ دقیقه  طول می کشد و برای هر زانو بستگی به میزان درگیری تعداد جلسات متفاوت است.قبل از انجام ازن تراپی شخص نیاز به دارو یا ملاحظه خاصی ندارد و پس از تزریق نیز احتیاج به مراقبت خاصی وجود ندارد و شخص با پای خود میرود و احتیاج به استراحت نیست.همچنین در جهت روند تکمیل ازن درمانی ، انجام ورزش های مناسب و مخصوص اما ساده بسیار کمک کننده ، موثر و الزامی می باشد.

 

پاسخی بگذارید