درمان دیسک کمر و دردهای حاد و مزمن با روش ازن تراپی

درمان دیسک کمر و دردهای حاد و مزمن با روش ازن تراپی

ازن تراپی روشی است که با تزریق گاز ازن باعث افزایش جریان خون در مفصل ها و فراهم کردن مواد لازم برای ترمیم بافت های آسیب دیده شده و درمان دردهای حاد و مزمن از جمله دیسک کمر را حاصل می شود. گاز ازن با تاثیر بر روی اجزای تشکیل دهنده دیسک بیرون زده موجب جمع شدن آن و کاهش فشار ناشی از دیسک بیرون زده از روی اعصاب نخاعی می گردد.طرفداران ازن درمانی معتقدند که طی ۵ سال آینده، این روش می‌تواند به یک روش درمانی استاندارد و معمول برای درمان این عارضه‌ها تبدیل شود و از نوع روش‌های با حداقل تهاجم به شمار می‌رود.

نتایج تحقیقات بر روی ۸ هزار بیمار درمان شده از ازن درمانی نشان میدهد که این روش برای درمان ۵۰ تا ۶۰ درصد از بیمارانی که از درد ناشی از فتق دیسک‌ها رنج می‌برند، کارایی داشته است. ازن درمانی شیوه درمانی است که عملکرد آن در تسکین کمر درد و دردهای ناشی از فتق دیسک کمر، به اندازه روش جراحی باز و اندوسکوپیک دیسک می‌باشد و در عین حال عوارض بسیار کمتری داشته و زمان بهبودی بیمار با این روش بسیار کوتاهتر است.

درمان دیسک کمر و دردهای حاد و مزمن با روش ازن تراپی

درمان دیسک کمر با ازن تراپی چگونه انجام می شود؟

در این روش متخصص رادیولوژی با هدایت تجهیزات تصویربرداری بدون ایجاد برش مرسوم، سوزنی بسیار ظریف را وارد فضای دیسک بیرون زده می‌کند و با تزریق گاز ازن در شرایط استاندارد حجم دیسک را کاهش داده و درمان صورت می‌گیرد.ازن درمانی نیازی به بیهوشی ندارد و تنها با بی‌حسی موضعی و بدون درد انجام می گردد. همچنین بیمار عموما دو ساعت پس از درمان مرخص می‌شود.

این عمل توسط اکسیداسیون پروتیوگلیکان ها انجام می شود.پروتیو گلیکان ها پروتیین ژل مانند در وسط دیسک است. وقتی حجم دیسک شما کاهش یابد فشار از روی اعصاب برداشته می شود و درد نیز کاهش میابد.این نوع از ازن دارای خواص مختلفی است که از جمله آن‌ها می‌توان به خاصیت ضد التهابی، ضد درد بودن و اثرات رژنراتیو (ترمیمی) آن اشاره کرد که می تواند در درمان درد، التهاب و تخریب مفصل یا دیسک‌های بین‌مهره‌ای کمری یا گردنی مؤثر واقع شود. استفاده از  ازن تراپی بعنوان روشی سالم درن درمان دیسک کمر و دردهای مفصلی و عضلانی در جهان مطرح می باشد.

فواید ازن درمانی برای درمان دردها

  •  بهبودی سریع تر و عوارض کمتر در درمان دردها
  • -روشی کم تهاجم است
  • -زمانبر نیست
  • -هزینه ی آن بسیار کمتر از جراحیست
  • -روند کار بدون درد است
  • -نیازی به بستری شدن ندارد

پاسخی بگذارید